26 listopada 2011

Luang Prabang, Laos

See on map: Luang Prabang, Laos
Do historycznej stolicy Loasu dotarliśmy na pokładzie Fokker’a F-70 linii Air Vietnam z Hanoi, co nas zaskoczyło, na pokładzie samolotu brakowało miejsca oznaczonego numerem 13, czy Wietnamczycy są aż tak przesądni?
Luang Prabang jest niezwykle klimatycznym miejscem na mapie Laosu, z bardzo interesującą architekturą, będącą połączeniem tradycyjnej kultury Laosu i wpływów francuskich kolonizatorów. Do największych atrakcji wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta, należy zaliczyć dawny pałac królewski, kilka świątyń i klasztor. Dobrą okazją do zaopatrzenia się w pamiątki i twórczość lokalnych plemion jest rozkładający się na ulicach miasta po zmroku bazar. Niezwykłą atrakcją, pełną skupienia jest poranny rytuał obdarowywanie mnichów żywnością przez lokalną ludność. Luang Prabang jest doskonałym punktem wypadowych w górę Mekongu do Nong Khiaw oraz Muang Ngoi, ale o tym w innym poście.
Dla mnie osobiście Luang Prabang jest magiczny, pełny mnichów, zawsze uśmiechniętych i przyjaźnie nastawionych Laotańczyków i jeszcze to coś, co czyni to miejsce jednym w swoim rodzaju – Lao time.
Brak komentarzy: