1 listopada 2011

Zatoka Latającego Smoka, Wietnam

See on map: Ha Long Bay, Wietnam
Przygoda z zatoką Ha Long rozpoczęła się wcześnie rano w Hanoi, gdzie pod nasz hostel przyjechał bus z agencji turystycznej organizującej nasz rejs. Towarzystwo międzynarodowe i niezwykle zabawny opiekun naszej grupy, który nie wymawiał „sz” w anglojęzycznych słowach, You can eat a „fis”, On the boat you can take a „sauer” itp., co niezwykle bawiło pasażerów. Podróż z jednym przystankiem minęła sprawnie i koło południa znaleźliśmy się w mieście Ha Long, skąd rozpoczynał się nasz dwudniowy rejs.
Nazwa zatoki Ha Long Bay związana jest z lokalną legendą, według której, w dawnych czasach, gdy Wietnamczycy walczyli z najeźdźcą, bogowie zesłali smoki, aby pomóc w obronie kraju. Smoki zionęły ogniem, który po zetknięciu z wodą zmieniał się w skały.

Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezwykła zatoka składa się z 1969 wapiennych monolitycznych wysypek przeróżnych kształtów i rozmiarów, wewnątrz wielu z nich znajdują się wapienne jeziora oraz jaskinie, największą z nich jest grota Hang Dao Go. We wnętrzu jaskini znajdują się trzy duże komory z licznymi stalaktytami i stalagmitami, wnętrze podświetlane jest na różne kolory co wygląda dość kiczowato.

Brak komentarzy: